Yazıcı Reset | +90 530 018 51 88

Yazıcı Resetleme | +90 530 018 51 88

Yazıcı Resetleme

Yazıcı resetleme, yazıcılar da bulunan tonerlerin üzerin de sayaç görevi yapan , sizi orjinal toner almaya zorlayan çipi ortadan kaldırma işlemine denir. Bu işlem bir usb bağlantısı ile bilgisayar üzerinden yazıcınızın sistemine yüklenir. Bu sayede tonerlerinizi çipsiz olarak kullana bilirsiniz. Çipsiz muadil tonerleriniz kullanılabilir duruma gelir. Bu işlemin tek seferlik yapılması yeterlidir.

 1. Bu ürün yazıcınıza her hangi bir zarar vermez.
 2. Yazılım yazıcınıza yüklenir. İstediğin bilgisayarda kullanmaya devam edebilirsiniz.
 3. Ürün yazılımını tek seferlik yüklemek yeterlidir. Her toner değişiminde aynı işleme gerek yoktur. Sonsuz yazılımdır.
 4. Yazıcı da herhangi bir fonksiyon değişikliği olmaz. Wifi vb. özellikleri bozmaz.
 5. Yazılım yazıcının kötü görüntü vermesini yada çok iyi görüntü vermesini sağlamaz.
 6. Bu işlem yalnızca toner çipini iptal eder.

 • Neden Yazıcı Çip Reset Yazılımı Yükletmeliyim?
 • Yazıcı çip reset yazılımı ne işe yarar?
 • Yazıcıya bir zararı olur mu? 
 • Yazıcımın diğer fonksiyonların da sorun çıkarır mı?
 • Her toner değişimin de yazılımı tekrar yükletmem gerekiyor mu?

gibi soruları bu bölüm de sizler için cevaplıyoruz. Çok fazla detaya belki girmemiş olsak da aklınızda ki soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

Öncelikle birinci sorumuzun yanıtını cevaplayalım.

Neden? Yazıcı Çip Reset Yazılımı ;

Yazıcı reset yazılımı, yazıcının orjinal yazılımının çip kodları açık bir şekil de hazırlanmış bir yazılımdır. Örneğin bilgisayarınız da kullandığınız windows işletim sistemi gibi yazıcınızın da gönderdiğiniz komutları yerine getiren bir işletim sistemi bulunur.

Üretici firma bu işletim sistemin de karşılık bulan kodlanmış çip ile size belirli bir sayfa çıktı alabilmeniz için olanak tanır. Bu olanak sayısı belirli bir seviyenin altına düştüğün de öncelikle size toner az, yeni kartuşu hazırla benzeri bir uyarı verir. Tam sona ulaştığın da ise yazıcınız artık yazdırmayacaktır. Neden Yazıcı Çip Reset Yazılımı

Yeni bir toner kartuşu satın almanızı isteyecektir. Yeni orjinal veya muadil bir toner almak bir hayli masraflı olabilir. Toneri doldurtmak istediğiniz de ise toner de bulunan çipi de yenisiyle değiştirmeniz gerekir. Günümüz de yeni yazıcılar da çip sorunları bulunmaktadır. Neden Yazıcı Çip Reset Yazılımı

Bu çiplerin maliyeti de orjinal toner almaktan farksızdır. İşte burada devreye yazıcı çip reset yazılımı devreye girer. Başta da söylediğim gibi orjinal işletim sisteminin yazılımının çip kodu devre dışı bırakılmış sonsuz önü açık olarak kodlanmış özel yazılımı yazıcınıza yükleyerek yazıcınızın çipini devre dışı bırakıyoruz.

Böylece tonerinize artık çip takmanız veya değiştirmeniz gerekmeden sadece toner tozunu doldurup kullanabilirsiniz. Bu da reset yazılımının ne kadar iyi bir iş olduğunun kanıtıdır. Sizi sınırsız şekilde çip maliyeti ödemekten kurtarır. Umarım yeterince net olmuştur.

Yazıcı chip resetleme nasıl yapılır?

Yazıcı çip reset yazılımı ne işe yarar?

Ufak bir de matematik hesabı yaparsak. Aylık 2ad. toner tüketen bir ofis düşünelim.

Toner maliyeti ortalama dolum+çip olarak baktığımız da adet fiyatında 80tl olarak hesaplarsak, 160tl maliyete ulaşır ve bu her toner için 1000Sayfa için geçerlidir. Yani yılda 12AY*180tl= 2.160tl maliyet demektir. Peki yazıcı reset yazılımı 1 kere satın aldığınız da maliyet ne kadar oluyor. Hemen hesaplayalım;

Yazılım fiyatı ortalama 70tl, hatta 100tl olarak hesaplayacağım. Yazılımı 1 defa yükletip sınırsız kullanıyoruz. Toner maliyetinden çip ücretini çıkartıyoruz. Yarı yarıya düşüyor toner dolum ücreti. 40TL oluyor.

Evet aylık 2 toner dolumu maliyeti 80tl ye düşürdük. Şimdi tek sefer ödediğimiz 100tl artı 12aylık toner maliyeti 960tl genel toplam olarak 1060tl oluyor. Toparlarsak çipli toner maliyeti 2160tl‘den yazılım sayesin de 1060tl oluyor ve cebinize 1000tl kalıyor. Neden 1000tl fazla ödeyesiniz? Neden Yazıcı Çip Reset Yazılımı

Bu arada küçük bir not toneriniz de çip kısıtlaması olmadığından toner içinde bulunan toz tamamen tüketilebildiğinden 1000 sayfadan fazla baskıya ulaşırsınız.

Yazıcıya bir zararı olur mu? 

Genellikle internette dolaşan, kulaktan duyma söylentiler çok fazla. Profesyonel olmayan internetten bulduğunuz uyumsuz seri numaralı, crum numaralı yazılımları yazıcılar da denemek elbette soruna yol açar. Her yazılımın yazıcı model, seri no ve crum numarasına özel hazırlandığını unutmayalım. Bu şekil de güvenilir bir yerden temin edilen yazılımlar yazıcınız da sorun oluşturmayacaktır.

Yazıcımın diğer fonksiyonların da sorun çıkarır mı?

Yazılım yukarı da belirttiğim gibi orjinal yazılımın çip kodu önü açık olarak düzenlenmiş olduğundan yazıcınız da fonksiyon olarak ne çok üst düzeye çıkarma nede çok kötü yapmak için tasarlanmamıştır.

Tüm fonksiyonlarını aynı şekilde kullanabilirsiniz. Yazılım yalnız ve yalnız çipi devre dışı bırakmak içindir.

Her toner değişimin de yazılımı tekrar yükletmem gerekiyor mu?

Her toner değişimin de yazılım yükletmeye gerek yoktur. Yazılım yazıcının kendi sistemine yüklenmektedir. Bu da yazıcıya uyumlu tüm tonerler için bu işlemi tekrar tekrar yapmanızı gerektirmez. Yalnızca takacağınız toner de bulunan çipi varsa üzerini bantlayıp veya çipi çıkartıp takmanız gerekmektedir. Neden Yazıcı Çip Reset Yazılımı

Yazıcı chip resetleme nasıl yapılır?

Yazıcı chip resetleme nasıl yapılır? sorusunun cevabı ise öncelikle yazıcınızın modeline uygun bir reset yazılım varmı onu kontrol etmeniz gerekir. Marka ve model uyumlu ise ardından yardımcı programlar yardımı ile veya yazıcınızın üzerinden Yapılandırma sayfası ve sarf malzeme bilgisi raporu yazdırılır.

Yazıcı Reset Nedir ?

Yazıcı Reset Nedir?  Yazıcılar günümüz de her yer de yaygın olarak kullanılan baskı cihazlarıdır. Okullar da , evler de ve ofisler de yaygın olarak kullanıyoruz. Tabi ki bu cihazların baskı tonerleri veya baskı kartuşları belli bir kapasite çıktı vermekte ve ömürlüdür. Tükenen tonerlerin yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Orjinal tonerler bir hayli pahalı olarak satılırlar. Neredeyse yazıcı fiyatına denk gelebiliyor. Orjinal toner almak yerine tonerlerinizi dolum yaptırabilir ya da doldurabilirsiniz. Fakat bura da bir ufak ayrıntı daha var . Yazıcıların tonerleri genel de çipli olurlar.

Bu çipler örneğin 1000 sayfa çıktı aldığınız da yazıcınız size toner değiştir , toner boş gibi uyarılar verecektir. Bu uyarıdan çok az bir süre sonra da yazıcınız artık çıktı vermeyecektir. 

Orjinal tonerinizi dolum yaptırdığınız da çipi değiştirmek zorundasınız. Aksi taktirde toneriniz dolu olsa da yazıcınız çıktı vermeyecektir. Bazı toner kartuşlarının çipleri ya üretilmemiş oluyor ya da çok pahalı olabiliyor.

Bazen tonerinizin için de toz bitmeden toner bitti uyarısı da alabilirsiniz. Çünkü çipler tonerin için de kalan tozu görmez. Çipin sayfa kapasitesine ulaşıldığın da yazıcıyı kilitler. Bu da sizin için gereksiz bir masraf olur. 

1. Samsung Yazıcı Resetleme

Samsung M2020, M4020, M2070, M2675, C430 ve C480 benzeri yazıcılarınızın toner chipleri ya da drum chiplerini ortadan kaldırmaktayız.

2. Hp Yazıcı Resetleme

Hp markalı 107w, 107a, 135w, 135a, 178nw, ve 179fnw model 106A, 117A toner kullanılan yazıcılarda chip sorununu ortadan kaldırmaktayız.

3. Pantum Yazıcı Reset

Pantum yazıcı reset de P2500 ile P2500W modelleri için sorunsuz olarak çalışan bir işlem olduğunu belirtmek isteriz. P serisi modeller de çoğunlukla PA-210 model toner kullanılıyor. Pantum yazıcı resetleme işlemi, toner çipi olmadan kullanılan bir işlemdir.

4. Xerox Sıfırlama

Xerox markalı b205, b210, b215, 3020, 3225 ve 3025 gibi bütün modellerin chip sorunlarını ortadan kaldırmaktayız.

Yeni Versiyon Hp 107a 135a 137fnw Resetleme

Yeni Versiyon Hp 107a 135a 137fnw Resetleme işlemi üretici firmanın yeni piyasaya sürdüğü HP Laser 107a V3.82.01.11, HP Laser 107w V3.82.01.11, HP 135a-w V3.82.01.14
HP 137 FNW V3.82.01.14 ve HP 178 NW V3.82.01.11 versiyon olarak güncellenmiş yazıcılar için usb den yazılım yüklemesini kapatmıştır. İmzalı bir sürümle piyasaya sürülen bu yazıcılara uzak bağlantı ile yazılım yüklenmesi şuan da gerçekleştirilememektedir. Bunun haricin de yazıcıya başka bir işlem yapılması gerekir. Aşağı da tek çözüm yolunun bilgisini sizinle paylaşacağız.

Yeni Versiyon Hp 107a 135a 137fnw Yazıcı Reset Çözüm ; 

Yeni Versiyon Hp 107a 135a 137fnw Resetleme işlemi yazıcının anakartın da bulunan sabit mikro devrenin lehim havya ile sökülerek içindeki yazılımı programlayıcı cihaz yardımı ile yeniden programlaması ile olmaktadır. Bu işlem için yazıcınızın anakartını bizimle iletişime geçerek firmamıza kargo ile göndermeniz gerekmektedir.

 1. Bu işlem yazıcınız da her hangi bir özellik eksikliği çıkarmaz.
 2. Yazıcıyı istediğin yerde kullanabilirsiniz.
 3. Toneriniz Çipsiz Olarak Çalışır.

Yeni-Versiyon-Hp-107a-135a-137fnw-Yazici-Resetleme

Xerox Yeni Versiyon Resetleme

❗#XEROXB205❗#XEROXB210❗#XEROXB215B215 88.000.64.000 (3.50.01.64_20200715)B210 80.000.60.000 (3.50.01.60_20200715)B205 85.000.60.000 (3.50.01.60_20200715)versiyonları için Anakart üzerinden işlem yapılmaktadır. İletişime Geçerek Bilgi Alabilirsiniz.

Pantum Yazıcı Reset

Pantum Yazıcı Reset, MFP (multifunctional) ler için çipsiz çalıştırma yazılımları. Artık toner çipini değiştirmeden sadece dolum yaparak tonerlerinizi yazıcı da çalıştırabilirsiniz. Sürekli toner chip ücreti ödemekten sıkıldınız mı? Doğru adrestesiniz. Size çip olmadan toner kullanma kolaylığını sunuyoruz. Detaylı açıklamaları aşağı da sizinle paylaşacağız. Yazılım maliyeti tek seferlik bir ödeme yeterlidir.

 

Yazıcı Resetleme Yazılımları günümüz yazıcılarının çoğu modellerin de toner üzerinde çipler bulunmaktadır bu çipler toner baskı kapasitesini belirler. Toner çipi göstergesi %10 seviyelerine düştüğün de size toner az  , toner değiştir , yeni toner sipariş ver gibi uyarılar verecektir. bazen bu çiplerin muadilleri olmuyor olanların ise size maliyeti yüksek olabiliyor.

Biz bu çipleri ortadan kaldıran yazılımları cihazınıza yüklüyoruz ve yazıcınız çipsiz olarak çalışıyor ve artık tonerlerinizi dolum yaptırabilirsiniz. Hem Çip Parası vermekten hem de Orjinal tonerlere yüksek miktarda  para vermek durumun da kalmazsınız.

Resetleme İşlemi Yapılan Bazı Modelleri Aşağı da Sıraladık. Modeller den eksik olanlar olabilir. Diğer Liste de Olmayanlar için İrtibat numaramız dan bizi arayabilirsiniz


Epson Pad Resetleme Modeller Serisi ; 

Epson L130 Epson L220 Epson L310 Epson L365 Epson L132 Epson L222 Epson L312 Epson L362 Epson L364 Epson L366Epson L382 Epson L386 Epson L486 Epson L3050 Epson L3070 Epson L3060 Epson L110 Epson L210 Epson L300 Epson L350 Epson L45555 Epson L45655 Epson L45555 L3101 Epson L3110 Epson L3111 Epson L3150 Epson L3151 Epson L3160 Epson L4150 Epson L4160 Epson L550 Epson L555 Epson L6160 Epson L6170 Epson L6190

Hp Yazıcı Resetleme Modeller ;

HP Laser 107A Yazıcı Resetleme Programı , HP Laser 107W Yazıcı Resetleme Programı , HP Laser 135A /  135R / 135W Yazıcı Resetleme Programı , HP Laser 137FNW / 137FNG  Yazıcı Resetleme Programı , HP Colors Lazer 150A   Yazıcı Resetleme Programı  , HP Colors Lazer 150NW   Yazıcı Resetleme Programı , HP Colors Lazer 178NW Yazıcı Resetleme Programı , HP Colors Lazer 179FNW Yazıcı Resetleme Programı

Yazıcı Resetleme Yazıcı Reset Yazılımları

Samsung Serisi Yazıcı Resetleme Modelleri  ;

  Samsung SL-M (yazıcılar)

Samsung SL-M2020, Samsung SL-M2020W, Samsung SL-M2022 / SL-M2022W , Reset Yazılımı Samsung SL-M2620 / D / ND / DW , Reset Yazılımı Samsung SL-M2830DW / SL-M2835DW , Reset Yazılımı Samsung SL-M3820ND / SL-M4020ND

Samsung SL-M (MFP) Reset Yazılımı Samsung SL-M2070 / SL-M2070W , Reset Yazılımı Samsung SL-M2070F / SL-M2070FW , Reset Yazılımı Samsung SL-M2670 (N, DW, ND) , Reset Yazılımı Samsung SL-M2870FD / SL-M2670FN , Reset Yazılımı Samsung SL-M2880FW / SL-M2885FW , Reset Yazılımı Samsung SL-M3370, SL-M3870FD / FW, SL-M4070FR

Samsung SL-C (renkli) Reset Yazılımı Samsung SL-C430 / SL-C430W , Reset Yazılımı Samsung SL-C480 / SL-C480FW 

Xerox Yazıcı Resetleme Yazılımları ; 

Xerox Phaser (Yazıcılar) Xerox 3020 / 3020BI Yazıcı Resetleme (106R02773) Xerox 3052NI / 3260DI / 3260DNI Yazıcı Resetleme (106R02778)


Xerox (MFP) Xerox WC-3335 Yazıcı Resetleme (106R03625), (106R03621), (106R03623), (106R03622), (106R03624) özel Xerox WC-3345  Yazıcı Resetleme(106R03625), (106R03621), (106R03623), (106R03622), (106R03624) özel Xerox WC-3025BI Yazıcı Resetleme (106R02773) Xerox WC-3025NI / WC-3025DNI  Yazıcı Resetleme (106R02773) Xerox WC-3215 / WC-3225 Yazıcı Resetleme (106R02778)

Xerox B215 Çip Reset Yazıcı Reset  Xerox B Serisi  Xerox B205 Yazıcı Resetleme  (106R04349) Xerox B210 Yazıcı Resetleme (106R04349) Xerox B215 Yazıcı Resetleme (106R04349)

Menu

Alışveriş Sepeti

Save Cancel
Bize Yazın
1
Yardımcı Olabilir miyim?
Yazicireseti.com
Merhaba
Yardımcı Olmamı İster misiniz ?