Epson L3250 3251 Mürekkep Pedinin Kullanım Ömrü Dolmuştur

Epson L3250 3251 Mürekkep Pedinin Kullanım Ömrü Dolmuştur uyarısı ile karşılaşıldığında yazıcınız artık çıktı vermeyi bırakır. Sebebi Epson mürekkep püskürtmeli yazıcılar da kullanıcıları korumak amaçlıdır. Her ne kadar kullanıcı tarafından hoş karşılanmasa da tamamen kullanıcı yararınadır. 

[ez-toc]

Epson L3250 3251 Mürekkep Pedinin Kullanım Ömrü Dolmuştur

Mürekkep Ped Kullanım Ömrü Dolmuştur Uyarısı Yazdırmayı Neden Durdurur?

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar da kağıda aktarılan mürekkebin dışında atık kalan kısmı yazıcının modele göre sağ, sol veya alt kısmında içinde keçe olan bir kutuda birikir.atık mürekkep keçe kutu

Zamanla bu kutudaki keçeler aşırı kirlenir ve kutuda ki atık mürekkep taşmak üzere olur. Mürekkebin taşması demek yazıcının elektronik aksamlarına akması veya üzerinde bulunduğu zemine yayılmasına sebep olabilir.

Özellikle elektronik aksama taşması demek yeni bir yazıcı almanızı gerektirebilir. Bu sebeple üretilirken böyle bir uyarı sistemi ile üretilmiştir.

Atık Keçe Dolumu Bu kısma dikkat edin!

Ped ve Atık kutusu elektronik bir devreye sahip değildir. Yazıcınız hata verdiğinde gerçekten tam DOLMAMIŞ olabilir. Sebebi ise yazıcınız aslında anakart içinde otomatik olarak kullanıma bağlı bir sayaç vardır. Örneğin A4 kağıdına %5 doluluk oranında bir baskı aldığınız da sayaca 1 kontör ekler.

Anakartta kısıtlama, uyarı verme noktasına ulaştığınızda bu uyarıyı verir. Ayriyetten özellikle belirtmek isterim ki yazıcıda görüntüde sorun olduğunda KAFA TEMİZLEME YAPARSANIZ  hanenize çok daha fazla kontör ekler. Bu uyarıyı daha erken ve kısa sürede alabilirsiniz.

Bu nedenle gerek duymadıkça 1’den fazla kafa temizleme yapılmasını tavsiye etmiyoruz. Kısaca keçenin ne kadar dolu olduğunu ölçemez. Bunu yalnızca atık mürekkep keçenizi gözle kontrol ederek anlarsınız. 

Örnek Keçe Kontrol ve Değiştirme Videomuzu Buradan İzleyebilirsiniz.

Gözle kontrol ettiğiniz de ped çok kirli ise değişmesi gerekir. Fakat yalnız değiştirmek ile sorun çözülmeyecektir. Tam kirlenmemişse veya pedi sıfır ped ile değiştirseniz de yazıcının sayacı sıfırlanmadan yazıcı aktif olmayacaktır.

Epson Atık Ped Sıfırlama programı ile sıfırlama yapmanız gerekecektir.

Epson L3250 3251 Mürekkep Pedinin Kullanım Ömrü Dolmuştur Hatası Sayaç Sıfırlama Programı

Epson L3250 3251 Mürekkep Pedinin Kullanım Ömrü Dolmuştur Hatası Sayaç Sıfırlama Programı ile sayaç sıfırlamak için aşağıda yapmanız gerekenler videolu olarak anlatılmıştır. 

Ürün Linki;

https://yazicireseti.com/urun/epson-l3251-murekkep-pedinin-kullanim-omru-dolmustur/

PROGRAM BU MODELLER İÇİN UYUMLUDUR. Epson L1210, L1250, L3200, L3201, L3210, L3211, L3250, L3251, L3256, L3260, L3266, L5290, L5296 Atık Mürekkep Hatası Sıfırlama Porgramı İndirin.